Бомба уповільненої дії – аневризма судин головного мозку
Аневризма судин головного мозку – небезпечне захворювання, яке при неграмотному лікуванні може призвести до крововиливу. Невелике новоутворення на кровоносній судині мозку швидко збільшується в розмірах та наливається кров’ю. Особливо небезпечно для життя людини – розрив аневризми, під час якого кров виливається в навколишні тканини. Варто обов’язково звернутись до лікаря при такому захворюванні, адже вчасне транспортування хворого допоможе запобігти трагічним наслідкам.
Внутрішньочерепна аневризма: причини та симптоми
Ризик ускладнень в великій мірі залежить від розміру новоутворення. Маленькі аневризми не призведуть до крововиливу, а от великі можуть стати причиною доволі печальних наслідків. З’явитися таке утворення може в будь-якому місце, але найчастіше – біля розгалуження артерій. Медики розрізняють 2 види аневризми: артеріальну та артеріовенозну.
Конкретних причин, які викликають дефект стінки артерії, на сьогоднішній день не встановлено. Проте можна виділити декілька факторів, які підвищують ризик виникнення хвороби:
- Пошкодження головного мозку в минулому;
- Нестача колагену 3-го типу (генетична патологія, яка супроводжується гіпоплазією ниркових артерій, полікістозом нирок та коарктацією аорти);
- Гіаліноз стінок судин головного мозку;
- Атеросклероз та ін..
Якщо говорити про основні симптоми захворювання, то до них відносяться:
- Головний біль (частіше всього мігренеподібний);
- Оніміння лиця та слабкість м’язів;
- Запаморочення;
- Дискомфорт та біль в області очних яблук;
- Різке погіршення зору в т. д.
Більш яскраво захворювання виражається при розриві аневризми, а симптоматика в такому випадку схожа з проявами інсульту. Хворий скаржиться на сильний головний біль, нудоту, блювоту. Артеріальний тиск різко підвищується, а кінцівки німіють та слабшають. Тривала втрата свідомості або кома – найнебезпечніші прояви внутрішньочерепної аневризми.
Особливості діагностики та лікування
Найбільш достовірні та точні способи діагностики даного захворювання – магнітно-резонансна та комп’ютерна томографії. Під час таких типів обстеження можна правильно визначити місцезнаходження хворої судинної стінки та встановити її габарити.
Вилікувати недуг можна лише за допомогою оперативного втручання. В нейрохірургічному відділенні пацієнта ретельно обстежують та оперують. Хірургічне втручання може бути 2-х видів: з трепанацією черепа або ендоваскулярно. Під час операції важливо видалити патологічне утворення таким чином, щоб не пошкодити цілісність судини.