Бомба уповільненої дії – аневризма судин головного мозку | Новости Киева

Бомба уповільненої дії – аневризма судин головного мозку

a6ab51c31638adc135de2c1faf756d35

Аневризма судин головного мозку – небезпечне захворювання, яке при неграмотному лікуванні може призвести до крововиливу. Невелике новоутворення на кровоносній судині мозку швидко збільшується в розмірах та наливається кров’ю. Особливо небезпечно для життя людини – розрив аневризми, під час якого кров виливається в навколишні тканини. Варто обов’язково звернутись до лікаря при такому захворюванні, адже вчасне транспортування хворого допоможе запобігти трагічним наслідкам.

Внутрішньочерепна аневризма: причини та симптоми

Ризик ускладнень в великій мірі залежить від розміру новоутворення. Маленькі аневризми не призведуть до крововиливу, а от великі можуть стати причиною доволі печальних наслідків. З’явитися таке утворення може в будь-якому місце, але найчастіше – біля розгалуження артерій. Медики розрізняють 2 види аневризми: артеріальну та артеріовенозну.

Конкретних причин, які викликають дефект стінки артерії, на сьогоднішній день не встановлено. Проте можна виділити декілька факторів, які підвищують ризик виникнення хвороби:

  • Пошкодження головного мозку в минулому;
  • Нестача колагену 3-го типу (генетична патологія, яка супроводжується гіпоплазією ниркових артерій, полікістозом нирок та коарктацією аорти);
  • Гіаліноз стінок судин головного мозку;
  • Атеросклероз та ін..

Якщо говорити про основні симптоми захворювання, то до них відносяться:

  1. Головний біль (частіше всього мігренеподібний);
  2. Оніміння лиця та слабкість м’язів;
  3. Запаморочення;
  4. Дискомфорт та біль в області очних яблук;
  5. Різке погіршення зору в т. д.

Більш яскраво захворювання виражається при розриві аневризми, а симптоматика в такому випадку схожа з проявами інсульту. Хворий скаржиться на сильний головний біль, нудоту, блювоту. Артеріальний тиск різко підвищується, а кінцівки німіють та слабшають. Тривала втрата свідомості або кома – найнебезпечніші прояви внутрішньочерепної аневризми.

Особливості діагностики та лікування

Найбільш достовірні та точні способи діагностики даного захворювання – магнітно-резонансна та комп’ютерна томографії. Під час таких типів обстеження можна правильно визначити місцезнаходження хворої судинної стінки та встановити її габарити.

Вилікувати недуг можна лише за допомогою оперативного втручання. В нейрохірургічному відділенні пацієнта ретельно обстежують та оперують. Хірургічне втручання може бути 2-х видів: з трепанацією черепа або ендоваскулярно. Під час операції важливо видалити патологічне утворення таким чином, щоб не пошкодити цілісність судини.


От Giraff


От Banganet


Вам понравиться


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях