Скасування безкоштовної медицини суперечить Конституції України, — Рабінович | Новости Киева

Скасування безкоштовної медицини суперечить Конституції України, — Рабінович

680_594117c68f17e (1)Народний депутат, глава підкомітету з прав людини і лідер партії «За життя» Вадим Рабінович прокоментував медичну реформу, яку минулого тижня ухвалила Верховна Рада.

Про це він розповів в прямому ефірі програми «Хто кому Рабінович» на телеканалі «112 Україна».

«Перше — найголовніше: скасована незаконно 49 стаття Конституції України про безкоштовне медичне обслуговування. Все, якщо у тебе немає грошей — здихай. Все, державу ти не цікавиш», — резюмує Вадим Рабінович.

За словами політика, за фактом, послуги платні. «Друге, що вони обіцяли безкоштовно, — я вам розповім на будь-якому прикладі — пологи. Пологи будуть безкоштовні. Відкриваю — читаю: екстрені пологи, ну там сім місяців, щось страшне, безкоштовні. Нормальні — платні. Тепер знаєте, що таке «безкоштовні»? Все теж прекрасно знаєте. Знаєте, що ми два рази будемо платити.

Спочатку ми будемо платити державі за обслуговування, а потім ще самого лікаря», — розмірковує Рабінович. «Вони сказали, що субсидії отримуватимуть всі абсолютно, «не хвилюйтеся», але самого підходу і паперів про субсидії немає. Прийняли закон, за яким незрозуміло, як людям що-небудь компенсують взагалі. У нас тепер не буде швидких допомог, у нас не буде тепер амбулаторій, у нас буде сімейний лікар.

Ви знаєте, до чого вони додумалися: що лікар повинен вам надати послугу, потім буде створена єдина — відомство таке — служба їх МОЗ, яка буде розподіляти 80 мільярдів. Лікар вам спочатку надасть допомогу — навіть там, де безкоштовно, — за свій рахунок, лікар сімейний, якого ви знайдете в селі по Google Maps, а потім держава йому поверне гроші.

Ви вірите в цю шизофренію, яку придумала ця божевільна жінка, яка приїхала до нас в країну, яка знищує медицину і яка вирвала з залу 227 голосів на шостому голосуванні з 12 «кнопкодавами». І це Революція гідности?»— задається питанням опозиційний парламентарій.

Як вважає Вадим Рабінович, медична реформа «вбила нас», і сьогодні будуть отримувати штрафи ті, хто дожили до пенсії. «Ось результат вашої реформи», — зазначив політик.

Крім того, він закликав запам’ятати тих депутатів, які голосували за зазначену реформу.

Нагадаємо, 9 червня депутати Верховної Ради в першому читанні проголосували за проект Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» №6327, який змінює підхід до державного фінансування медичних послуг.


От Giraff


От Banganet


Вам понравиться


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях