Реформи сільської освіти та питання фінансування | Новости Киева

Реформи сільської освіти та питання фінансування

Реформи сільської освіти та питання фінансування галузі.
1020057_1Школа завжди була і залишається центром суспільства, особливо кола вона знаходиться в сільській місцевості. Як говорить народна мудрість: «Поки є школа, поки живе село». І хоча такі начальні заклади досить рідко використовують у навчально-виховному процесі сучасні підручники типу oxford book, діти там ані трохи не гірші за тих, хто живе у місті.

Змінити ситуацію на краще обіцяє створення нової системи освітніх закладі, зокрема відкриття опорних шкіл. Така децентралізація, разом з утворенням нових осередків – громад, має на меті покращення якості освіти та надання дітям більших можливостей. Випускники сільських шкіл показують погані результати ЗНО Як свідчить статистика після оприлюднення всіх результатів зовнішнього незалежного оцінювання знань учнів, рівень отриманих балів випускників сільських шкіл значно гірший, ніж тих підлітків, які закінчили міські заклади освіти.

Чи пов’язано це з тим, що у містах вчителі більш адаптовані до сучасних змін та намагаються урізноманітнити навчальний процес та ввести актуальні посібники, типу macmillan book, сказати складно. Проте майже 80% сільських дітей продемонстрували рівень знань на 1-6 балів, хоча в атестатах мають значно вищі оцінки. Випускники міст показали високі показники якості освіти та повністю підтвердили свої поточні шкільні бали. Міністерство освіти і науки готове фінансувати реформи Освітня субвенція. запланована на 2017 рік, вже включає в себе 200 млн гривень для придбання автобусів опорним школам. Ці транспортні засоби допоможуть забезпечити якісне транспортування дітей до місця навчання, адже іноді цей шлях буде складати кілька десятків кілометрів. Ще 300 млн буде виділено для облаштування кабінетів природничих дисциплін.

Такий підхід допоможе створити оптимальні умови для якісного навчання дітей. Таку саму суму окремо буде профінансовано ще й для ремонтних робіт у таких навчальних закладах. Що буде з іншими школами, які не стануть опорними? У містах особливих змін не відбудеться, а ось школи сільської місцевості буде скорочено. Зокрема планується повністю ліквідувати 169 малокомплектних навчальних закладів, а ще більше половини понизять свій ступінь до I-II. Такий підхід на думку урядовців є оптимальним, при цьому для дітей такі зміни будуть тільки кращими та позитивними.


От Giraff


От Banganet


Вам понравиться


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях