Гребний чи моторний човен – коли та що краще вибрати? | Новости Киева

Гребний чи моторний човен – коли та що краще вибрати?

Надувні судна неймовірно популярні серед рибалок, мисливців та туристів. Плавзасоби мають невелику вагу, компактно складаються та не вимагають особливих труднощів при спуску на воду. Але є один нюанс. Напевно, кожного, хто планує човен, мучить питання: гребна модель чи з мотором – що краще?

Наочніше оцінити, чим хороші обидва види, допоможе порівняльна характеристика за низкою параметрів. Оцінювальних показників може бути й більше, наведемо лише найпопулярніші серед покупців продукції. Якщо ви вже вирішили придбати засіб з мотором, тут можна купити якісний моторний човен.

Конструкція

Конструкція гребного плавзасобу має на увазі, що приводити його в рух потрібно вручну, тобто працюючи веслами. Моторні моделі оснащені кілем або транцем під установку двигуна (а то й другого резервного).

Габарити та вага

Гребні моделі, безумовно, в рази легші й компактніші у порівнянні з човнами, які призначені під установку двигуна. Тому у разі покупки човна з двигуном, моменти його транспортування та зберігання потрібно буде продумати заздалегідь. Зате моторні човни завдяки більшій довжині та вазі стійкіші на неспокійній водоймі.

Управління

Веслування – процес елементарний, що не вимагає особливих навичок навчання. Проте сидіти на веслах заняття трудомістке. На тривалу водну прогулянку вже точно найкраще вирушати з кимось й змінювати одне одного. У випадку з моторним човном такого питання взагалі не виникне.

Експлуатація

Якщо в пріоритеті не порушувати тишу водної заплави, а також невеликі вилазки, то для риболовлі та полювання цілком підійде недорогий й безшумний гребний варіант. Моторні човни, як потужніший транспорт, більше схильні до тривалих та далеких прогулянок й подорожей.

Швидкісні можливості

ПВХ-судна з двигуном більш маневрові й розвивають швидкість 25-30 км/год та вище в залежності від моделі та двигуна. Для невеликих водойм та спокійного дозвілля оптимальна гребна модель, яку можна «розігнати» до 2-4 км/год.

Місткість та вантажність

Гребні плавзасоби, як правило, розраховані приблизно на 1-3 пасажири. У той час як на човні з мотором, якщо вибрати більш габаритне судно, можна відправитися рибалити компанією до 5 людей або транспортувати значний вантаж: снасті, продукти, улов тощо.

Зведений чек-лист: що врахувати під час виборів судна із ПВХ

При покупці човна дайте відповідь собі на наступні питання, і стане ясно, який вид підійде вам краще:

  • Де плануєте плавати (розмір водойми, чи спокійна вода)?
  • Чи не виникне складнощів при транспортуванні та зберіганні?
  • Будете плавати поодинці, удвох чи великою компанією?
  • Який бюджет готові виділити на купівлю та обслуговування судна?
  • Наскільки важкі вантажі збираєтесь перевозити?

І моторні, і гребні плавзасоби ПВХ мають свої переваги та недоліки. Причому, останні варто сприймати відносно. Тому що кожному рибалці чи мисливцеві – своє.


От Giraff


От Banganet


Вам понравиться


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в соц. сетях