Гребний чи моторний човен – коли та що краще вибрати?
Надувні судна неймовірно популярні серед рибалок, мисливців та туристів. Плавзасоби мають невелику вагу, компактно складаються та не вимагають особливих труднощів при спуску на воду. Але є один нюанс. Напевно, кожного, хто планує човен, мучить питання: гребна модель чи з мотором – що краще?

Наочніше оцінити, чим хороші обидва види, допоможе порівняльна характеристика за низкою параметрів. Оцінювальних показників може бути й більше, наведемо лише найпопулярніші серед покупців продукції. Якщо ви вже вирішили придбати засіб з мотором, тут можна купити якісний моторний човен.
Конструкція
Конструкція гребного плавзасобу має на увазі, що приводити його в рух потрібно вручну, тобто працюючи веслами. Моторні моделі оснащені кілем або транцем під установку двигуна (а то й другого резервного).
Габарити та вага
Гребні моделі, безумовно, в рази легші й компактніші у порівнянні з човнами, які призначені під установку двигуна. Тому у разі покупки човна з двигуном, моменти його транспортування та зберігання потрібно буде продумати заздалегідь. Зате моторні човни завдяки більшій довжині та вазі стійкіші на неспокійній водоймі.
Управління
Веслування – процес елементарний, що не вимагає особливих навичок навчання. Проте сидіти на веслах заняття трудомістке. На тривалу водну прогулянку вже точно найкраще вирушати з кимось й змінювати одне одного. У випадку з моторним човном такого питання взагалі не виникне.
Експлуатація
Якщо в пріоритеті не порушувати тишу водної заплави, а також невеликі вилазки, то для риболовлі та полювання цілком підійде недорогий й безшумний гребний варіант. Моторні човни, як потужніший транспорт, більше схильні до тривалих та далеких прогулянок й подорожей.
Швидкісні можливості
ПВХ-судна з двигуном більш маневрові й розвивають швидкість 25-30 км/год та вище в залежності від моделі та двигуна. Для невеликих водойм та спокійного дозвілля оптимальна гребна модель, яку можна «розігнати» до 2-4 км/год.
Місткість та вантажність
Гребні плавзасоби, як правило, розраховані приблизно на 1-3 пасажири. У той час як на човні з мотором, якщо вибрати більш габаритне судно, можна відправитися рибалити компанією до 5 людей або транспортувати значний вантаж: снасті, продукти, улов тощо.
Зведений чек-лист: що врахувати під час виборів судна із ПВХ
При покупці човна дайте відповідь собі на наступні питання, і стане ясно, який вид підійде вам краще:
- Де плануєте плавати (розмір водойми, чи спокійна вода)?
- Чи не виникне складнощів при транспортуванні та зберіганні?
- Будете плавати поодинці, удвох чи великою компанією?
- Який бюджет готові виділити на купівлю та обслуговування судна?
- Наскільки важкі вантажі збираєтесь перевозити?
І моторні, і гребні плавзасоби ПВХ мають свої переваги та недоліки. Причому, останні варто сприймати відносно. Тому що кожному рибалці чи мисливцеві – своє.